Сталий розвиток сільського господарства.

НАШІ НОВАЦІЇ

В основі успіху в сільському господарстві лежать інновації. Портфель BASF є одним з «наймолодших» в індустрії захисту рослин: новітні хімічні розробки становлять майже 30% продажу. Щороку ми тестуємо 100 тис. молекул, з яких обираємо одну – найефективнішу – для промислового виробництва. Ми пропонуємо агрономам лише випробувані високотехнологічні продукти найкращої якості, що сприяють стабільному розвитку сільського господарства.


SUSTAINABILITY* – вагома складова стратегії BASF

Як провідна глобальна хімічна компанія, що дбає про сталий розвиток аграрного сектору та здоров’я нинішніх і майбутніх поколінь, BASF постійно розробляє інновації для ефективного ведення сільського господарства, безпечного для людини та природи. Ми глибоко розуміємо потреби аграрія і постійно вивчаємо тенденції розвитку аграрної галузі у всьому світі, завдяки чому пропонуємо безпечні та водночас ефективні новітні технології захисту рослин.

ЕКО ПАК – максимальна ефективність та безпека Продумана упаковка має величезне значення під час роботи з хімічними препаратами. Щоб аграрій міг скористатися продуктом до останньої краплі без ризику для здоров’я, компанія, консультуючись з майбутніми користувачами, розробила власну упаковку ЕКО ПАК. Які її переваги?

  1. РЕЛЬЄФНИЙ ЛОГОТИП: знак якості BASF – гарантія оригінального продукту
  2. ГНУЧКА РУЧКА: завдяки ергономічній формі її легко захоплювати і повертати
  3. СПЕЦІАЛЬНА КРИШКА І ГЕРМЕТИЧНА ПЛІВКА: відкривати упаковку просто і безпечно
  4. ГОРЛОВИНА В ЦЕНТРІ: вміст виливається швидко і повністю, без розбризкування і булькання, ємність легко промивати після використання
  5. ПОЛЕГШЕНА КОНСТРУКЦІЯ: менша вага полегшує штабелювання і пресування після використання
  6. РИФЛЕНА ПОВЕРХНЯ: ємність не вислизає з рук, тож її можна безпечно спорожнити

 ПЕРСОНАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПРАЦІВНИКА

Робота з хімічними речовинами неодмінно потребує використання засобів персонального захисту. Агроному варто одягати спеціальний захисний плащ, костюм чи комбінезон при будь-якому контакті з препаратами. Руки мають бути захищені щільними гумовими рукавицями, ноги – високими чоботами. Щоб не завдати шкоди очам та органам дихання, людина повинна завжди використовувати маски та респіратори при транспортуванні та використанні хімічних речовин, а також коли перебуває в місцях їх зберігання.


ЗАХИСТ ВОДНИХ РЕСУРСІВ

Існують деякі правила, що дозволяють уникнути забруднення навколишнього середовища при використанні засобів захисту рослин. Серед них – дотримання певних відстаней від місця обробки рослин до житлових територій (від 500 до 3000 м в залежності від прилеглих територій, детальніше – див. Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98 щодо «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»). Задля суспільної та часто особистої безпеки агронома не варто нехтувати рекомендаціями щодо відстані від місця обробки до водних джерел. Адже хімічні речовини можуть потрапити в поверхневі та підземні води, чого можна уникнути, якщо:


1

Використовувати лише якісні обприскувачі, що запобігають витіканню та розприскуванню препарату в невідповідних місцях.

2

Дотримуватись інструкцій щодо змішування, виливання препарату та правильного чищення обприскувача після використання тощо

3

Правильно зберігати і транспортувати засоби захисту рослин, а також утилізувати використану упаковку

У разі виникнення запитань технічні співробітники BASF завжди раді надати вичерпну
інформацію щодо способів запобігання будь-якому ризику при роботі із ЗЗР.БІОРІЗНОМАНІТТЯ

Біологічне різноманіття – це сукупність всіх форм життя в певній місцевості на генетич ному, видовому та екосистемному рівнях. Біорізноманіття відіграє важливу роль у функціонуванні екосистем, які забезпечують утворення поживних речовин, кругообіг води в природі, ґрунтоутворення та снігозатримання, запилення рослин, регулювання клімату, а також контроль за шкідниками та забрудненням. Сьогодні біорізноманіття – це ключове поняття у природоохоронній сфері. Принцип збереження різноманітності життя в усіх його проявах регулює відповідна Конвенція ООН, схвалена більшістю країн світу. Компанія BASF відповідально ставиться до збереження балансу в при- роді та поширює серед аграріїв свій досвід і знання, що дозволяють зберегти екосистему в усій її повноті.


BIODIVERSITY FARM NETWORK

BASF стала ініціатором створення Biodiversity Farm Network – європейської мережі агрогосподарств, які впроваджують ефективні заходи зі збереження природного різноманіття у співпраці з клієнтами компанії, науковцями та представниками природоохоронних організацій. На прикладі цих господарств BASF має змогу продемонструвати взаємозалежність сучасної аграрної індустрії та біорізноманіття форм життя. Саме в цих місцях можна побачити, як корисні комахи та птахи унеможливлюють активний розвиток шкодочинних організмів: їх популяція меншає, а місцями – зникає. Запобігти розвитку шкідників можна, наприклад, насаджуючи смуги деяких квітів і трав у крайовій зоні.

Прикладів успішної діяльності Biodiversity Farm Network у
різних країнах Європи є чимало:


ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Понад 10 років поспіль на двох місцевих господарствах здійснюють нагляд за збереженням біорізноманіття. Щороку тут приймають близько 900 відвідувачів.

ФРАНЦІЯ. Основну увагу BASF та мережа господарств-партнерів приділяють збереженню птахів, бджіл-запилювачів та економічним аспектам агро-бізнесу, а набутий досвід поширюють по всій країні.

НІМЕЧЧИНА. Одне з великих агропідприємств поєднує перспективне сільське господарство з ключовими заходами зі збереження біорізноманіття.

ПОЛЬЩА. Господарства у Вроцлаві та Познані активно діляться досвідом і проводять навчальні сесії з питань біорізноманіття серед аграріїв.

ІТАЛІЯ. Господарство, що вирощує овочі та фрукти поблизу Рима, фокусується на захисті довкілля та інноваціях. Такий підхід розширює можливості збереження біологічного різноманіття по всій Південній Європі.

ЧЕХІЯ. Важливість збереження біологічного різноманіття та балансу в природі демонструється під час святкування Днів Фермера по всій країні.